Vrienden van het VMBO, een initiatief van wethouder Maarten Divendal, met het doel om samen met het Haarlemse bedrijfsleven en het VMBO projecten op te starten waarbij leerlingen de kans krijgen om alvast een kijkje te nemen in het bedrijfsleven door samen projecten te realiseren. In dit geval de redactionele invulling van de internetsite.
Vanochtend was het zover, de eerste redactievergadering in lokaal 02 van LJC2. Als Vriend van het VMBO was ik ik hierbij aanwezig, samen met 4 leerlingen van het Sterren College, twee docenten en Edith van Gelder van PAO-ZKH. Nog een beetje onwennig en op zoek naar de juiste werkwijze. Al pratende ontstonden er allerlei ideeën en ook de taakverdeling werd duidelijk. De leerlingen van het Sterrencollege schrijven de teksten en de leerlingen van LJC2 Grafimedia gaan aan de slag met (bewegend) beeld en geluid. Een ideale combinatie :-)
Terug op kantoor heb ik de docenten als redactieleden met workflow toegang gegeven tot het content management systeem van de internetsite. Zij kunnen nu samen met de leerlingen informatie gaan plaatsen en Edith en ik krijgen als hoofdredacteuren een seintje via e-mail zodra zij een bericht geplaatst hebben. Spannend! De volgende redactievergadering is op 20 januari in ons nieuwe hoofdkwartier.